Umysł ludzki w dalszym ciągu stanowi tajemnicę. Jest wiele jego aspektów, których do tej pory człowiek nie poznał, tak na dobrą sprawę nie wiadomo, czy kiedykolwiek je odkryje. Wiele stron ludzkiego umysłu poznajemy przez przypadek, często ku zaskoczeniu.
Rodzi się więc pytanie, czy można wpłynąć na swoją inteligencję, czy można stać się geniuszem, czy można geniusza wychować. Dzisiaj kilka słów odnośnie do tego tematu. Zapraszamy do lektury!
Czy można stać się geniuszem?
Wiadomo, że w czasie płytkiego snu lub medytacji nasz mózg generuje fale alfa, które różnią się od fal beta tym, że fale beta są generowane, gdy jesteśmy świadomi.
W przypadku fal delta, które związane są z głębokim snem, mamy do czynienia z największą wartością. Im większe napięcie, tym szybciej impulsy płyną przez nasze neurony, a więc szybciej pracuje nasz mózg.
Jeśli nasz mózg jest wspomagany muzyką, efekty zapamiętywania mogą być wyjątkowe. Trenerzy odpowiedzialni za szybkie uczenie się i skuteczne zapamiętywanie informacji proponują muzykę poważną, barokową (Bacha). Częstotliwość tej muzyki odpowiada rytmicznej pracy serca i działa uspokajająco na organizm.
Wiadomo, że dziecko chłonie najwięcej. Już w okresie prenatalnym warto puszczać dziecku muzykę klasyczną.