Cechę zwaną obojętnością można interpretować różnie – pod tym słowem kryje się bowiem wiele różnych znaczeń, wśród nich odrętwienie i beznamiętność, ale także brak zainteresowania, jakichkolwiek emocji, bierność, chłód, nieczułość, oschłość itp. Są to cechy raczej niepożądane, jednak w niektórych sytuacjach konieczne.
Obojętni chcemy być np. wówczas, gdy ktoś nas zrani i nie chcemy dać po sobie poznać, że cierpimy, gdy rozstaniemy się z kimś bliskim i przeraża nas myśl, że całe otoczenie mogłoby nam współczuć, gdy jesteśmy świadkami wydarzeń, które są bardzo poruszające, ale wiemy podświadomie, że nie powinniśmy się w nie angażować emocjonalnie. Dzisiaj podpowiadamy, jak utrzymać dystans i stać się osobą obojętną na uroki przedstawiciela płci przeciwnej.
Kiedy przydaje się obojętność?
Bycie osobą obojętną jest cechą przydatną m.in. wtedy, gdy rozstaliśmy się z partnerem i nie chcemy, aby widział nasze cierpienie – utrudnia to często nasz proces przystosowywania się do nowej rzeczywistości, a także sprawia, że ta druga, raniąca nas strona, może czerpać z całej sytuacji satysfakcję – a po co ma cieszyć się naszym kosztem czy nam współczuć?
Z drugiej strony granie osoby obojętnej może przydać się także wtedy, kiedy chcemy, aby osoba, o którą zabiegamy czy z którą jesteśmy, zaczęła się bardziej starać. Jeżeli do tej pory to my inicjowaliśmy wszystkie spotkania, pierwsi dzwoniliśmy itp. – czas to zmienić i przekonać się, czy drugiej osobie naprawdę na nas zależy. Jeżeli nie zmartwi jej nasza obojętność i odsunięcie się, powinno nam to dać do myślenia.
Jak stać się osobą obojętną?
Obojętność po rozstaniu
Obojętności po rozstaniu ciężko się nauczyć. Pomaga m.in. wymazanie z pamięci wspólnych chwil, usunięcie wspólnych zdjęć itp., a także zmiana otoczenia i poznawanie nowych ludzi – wtedy nawet widok kiedyś kochanej przez nas osoby z kimś innym nie sprawi nam tak ogromnego bólu. Nie można rozpamiętywać tego, co było – wręcz przeciwnie, trzeba cały czas działać, wychodzić, pozostawiać sobie jak najmniej czasu na myślenie, a równocześnie żyć pełnią życia i na nowo pokochać siebie. Wszystko to powinno pomóc Ci stać się bardziej obojętną lub obojętnym na wdzięki osoby, która kiedyś była dla Ciebie ważna.
Spotykaj się z przyjaciółmi, osobami dla siebie ważnymi, ale też nie bój się nowych spotkań, nowych randek. Nie angażuj się jednak od razu w żadne bliższe relacje, gdyż może się okazać, że będą bardzo powierzchowne, że kogoś wykorzystasz albo że ktoś wykorzysta Ciebie… A nie tędy przecież droga.
Obojętność w związku
Jeżeli chcesz okazać swoją obojętność osobie, na której Ci zależy, bo chcesz, żeby się bardziej starała, masz ochotę sprawdzić, czy naprawdę chce z Tobą być, zacznij rzadziej dzwonić, rzadziej lub z większym opóźnieniem odpisuj na wiadomości SMS, częściej spotykaj się z innymi bez niej itp. Jeżeli danej osobie na Tobie zależy, zareaguje, zacznie częściej się odzywać i starać się o spotkania… Jeżeli zaś Twoje działania nie spotkają się z żadnym odzewem – lepiej daj sobie spokój.
Tagi:
- jak byc obojetnym
- jak byc obojetna wobec faceta
- jak być obojętną
- jak stac sie obojetnym
- jak nauczyc sie obojetnosci